DOSKONAŁA ALTERNATYWA DLA LIPOSUKCJI - KRIOLIPOLIZA COOLTECH


K riolipoza wykonana urządzeniem CoolTech to skuteczny sposób modelowania sylwetki. Narzędzie CoolTech jest urządzeniem medycznym firmy COCCON, czyli wiodącego dostawcy produktów medycyny estetycznej i kosmetologii. Służy ono do nieinwazyjnego i co najważniejsze, trwałego usuwania tkanki tłuszczowej z organizmu. Według najnowszych badań klinicznych zabieg kriolipozy jest wyjątkowo bezpieczny. Bazuje bowiem na naturalnych procesach fizjologicznych, a efekty jego działania porównywalne są z liposukcją chirurgiczną.

Systemy CoolTech na bieżąco kontrolują proces schładzania tkanki tłuszczowej, która następnie usuwana jest w drodze procesów metabolicznych. Gwarancję najlepszych rezultatów zapewniają mu dwie głowice. Każda z nich posiada własny generator zimna.

Zasada działania:

Kriolipoliza polega na kontrolowanym chłodzeniu tkanki tłuszczowej, w celu krystalizacji zmagazynowanych w niej triacylogliceroli. To umożliwia zainicjowanie lipozy – procesu rozpadu tłuszczu, który następnie usuwany jest z organizmu.
JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Na początku, na miejsce poddawane zabiegowi przykładana jest specjalna membrana przeciwodmrożeniowa z żelem. Ochrania ona przed ewentualnym odmrożeniem skóry. Następnie przystępujemy do zabiegu. Na skórę przykładana jest głowica chłodząca, która jednocześnie zasysa skórę i tkanki podskórne. Jest to najważniejszy element pracy urządzenia, ponieważ umożliwia on zaaplikowanie niskiej temperatury wprost do tkanki tłuszczowej. Zassanie skóry powoduje także zniwelowanie bolesności zabiegu – efekt podciśnienia ogranicza cyrkulację krwi.

Generatory zimna umieszczone w głowicach powodują prawie natychmiastowy spadek temperatury w tkance do docelowej, czyli do -8 stopni. Komórki tłuszczowe ulegają uszkodzeniu, przy jednoczesnym uniknięciu uszkodzenia skóry właściwej. W miejscu poddanym zabiegowi dochodzi do stanu zapalnego. Organizm reaguje obronnie i rozpoczyna proces utylizacji uszkodzonych komórek. Po 6-12 tygodniach dochodzi do ich całkowitego usunięcia. Zabieg poprzedzony jest konsultacją na której odpowiadamy na pytania, wyjaśniamy istotę zabiegu, wykluczamy przeciwwskazania, oceniamy grubość tkanki, wykonujemy pomiary i kwalifikujemy do zabiegu.
Efekty kriolipolizy:

Efekt kriolipolizy to wyszczuplenie poddanych zabiegowi partii ciała. Efekty nie są natychmiastowe, a rozłożone w czasie. Redukcja tkanki tłuszczowej w miejscu zabiegowym wynosi o ok. 20% – 30%.