Depilacja laserowa

Odkryj nowy wymiar trwałego usuwania owłosienia przy pomocy lasera diodowego Light Desire!


I Innowacyjna technologia zaproponowana przez firmę Lumenis to jeden z najskuteczniejszych sposobów zwalczania niechcianego owłosienia.

LightSheer Desire jest jednym z najbardziej cenionych urządzeń na całym świecie. Potwierdzeniem tych słów jest fakt, że w 2014 roku narzędzie otrzymało wyjątkową nagrodę – Złotego Laura Kosmetologii, w kategorii „Najlepsze urządzenie do trwałej depilacji”. Zabieg wykonany przy pomocy lasera LightSheer Desire gwarantuje zatem najlepsze efekty, a jednoczenie jest całkowicie bezpieczny.

Urządzenie posiada certyfikat bezpieczeństwa honorowany na całym świecie, wydany przez amerykańską, rządową Agencję ds. Żywności i Leków (FDA) oraz certyfikaty Unii Europejskiej. Pozytywne opinie wydane na jego temat stanowią pewność bezinwazyjności jego działania i wyznacznik jakości. Wykonanie nim zabiegu jest w pełni bezpieczną i bezinwazyjną metodą usuwania owłosienia. Laser został wyposażony w dwa rodzaje głowic zabiegowych, które decydują o jego łagodnym działaniu. Pierwsza z nich to większa głowica, która dzięki opatentowanemu systemowi podciśnienia High-Speed Integrated Technology umożliwia szybką depilację dużych powierzchni ciała, przy jednoczesnym komforcie pacjenta. Jej uzupełnienie stanowi głowica mniejsza, posiadająca specjalny system chłodzenia oraz szkło szafirowe. Taka budowa lasera gwarantuje zniwelowanie dyskomfortu podczas trwania całego zabiegu.

Laser diodowy LightSheer w rękach naszego wykwalifikowanego personelu to doskonałe urządzenie, dzięki któremu w szybki sposób pozbędziesz się niechcianych włosków. Przeszliśmy specjalistyczne szkolenia, a ich potwierdzeniem są otrzymane certyfikaty uprawniające nas do wykonywania zabiegów z jego użyciem.
Usługa w naszej klinice to gwarancja:

 • bezpieczeństwa
 • skuteczności
 • przystępności ceny
 • jakości zabiegów
Laser LightSheer Desire gwarantuje:

 • wysoką skuteczność
 • pełną satysfakcję pacjenta
 • krótki czas zabiegów
 • komfortowe zabiegi
 • bezpieczeństwo

Przeciwwskazania bezwzględne:

 • ciąża
 • włosy: blond, rude, siwe
 • indywidualna terapia hormonalna (hormony fotouczulające, leczenie niepłodności)
 • fotodermatozy i choroby skóry, padaczka
 • bielactwo, łuszczyca
 • aktywna opryszczka
 • RZS, HIV, żółtaczka, choroby autoimmunologiczne
 • choroby nowotworowe
 • reticularis (marmurkowa skóra)
 • skłonność do bliznowców
 • skłonność do przebarwień (względnie, próba)

Przeciwwskazania czasowe:

 • aktywne infekcje skóry w obrębie zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze)
 • świeża opalenizna, skóra po zastosowaniu samoopalacza, skóra podrażniona
 • depilacja woskiem, pensetą, depilatorem (odstawić min. 4 tygodnie przed zabiegiem)
 • terapia miejscowa kremami z witaminą A, E i C, kwasami i lekami złuszczającymi
 • zioła fotouczulające (dziurawiec, nagietek, pokrzywa, skrzyp polny, herbatki Figura1 i Figura2)
 • leki światłouczulające (np. leki antydepresyjne, psychotropowe, sterydy, antybiotyki, tertacykliny)
 • leki przeciwbólowe w dniu zabiegu
 • choroby nowotworowe
 • reticularis (marmurkowa skóra)
 • terapia doustna retinoidami (Izotek)
 • niektóre suplementy diety, głównie na bazie ziół i witamin A, C, E
 • operacje i zabiegi w ciągu ostatnich 3 miesięcy
1

Przygotowanie do zabiegu:

Aby w całkowicie bezpieczny sposób przystąpić do zabiegu i cieszyć się jego doskonałymi efektami należy odpowiednio się do niego przygotować.
 1. Od osób stosujących terapię doustną retionoidami wymagana jest minimum półroczna przerwa pomiędzy końcem kuracji, a pierwszym zabiegiem.
 2. Przeciwwskazanie do zabiegu stanowi świeża opalenizna. Na cztery tygodnie przed usługą należy zrezygnować z aktywnego opalania, także w solarium. Pacjenci używający samoopalaczy powinni wstrzymać się z decyzją o zabiegu do momentu, w którym opalenizna zniknie.
 3. Na cztery tygodnie przed zabiegiem nie jest wskazane korzystanie z pęset, wosku czy depilatora. Włosków można pozbywać się wyłącznie poprzez golenie oraz przycinanie.
 4. Również 4 tygodniowej przerwy wymaga stosowanie na powierzchnię poddawaną depilacji kremów z wit. A, retionoidami, wit. C oraz kwasami owocowymi. Preparaty złuszczające należy odstawić na tydzień przed zabiegiem.
 5. Pacjenci cierpiący z powodu infekcji skóry w miejscu planowanego zabiegu powinni wstrzymać się z jego wykonaniem. Usługę można przeprowadzić najwcześniej 2 tygodnie po ustąpieniu dolegliwości.
 6. Na tydzień przed zabiegiem z diety należy wyeliminować suplementy i zioła światłouwrażliwiające (dziurawiec, skrzyp polny, nagietek). Takie składniki mogą pojawiać się np. w herbatach wspomagających trawienie.
 7. Przed przystąpieniem do zabiegu, na 5 dni przed należy odstawić wszelkie produkty podrażniające skórę np. (Etiaxil). Powierzchnia poddawana zabiegowi nie może być zaczerwieniona ani sucha, dlatego zalecamy smarowanie jej maścią Alantan Plus.
 8. W dniu zabiegu, w miejscu poddawanym depilacji należy golić włosy. Dla oceny ich barwy prosimy o pozostawienie 1 cm. obszaru niezgolonego.
1

Zalecenia i postępowanie po zabiegu:

 1. Każdy pacjent po zabiegu laserowego usuwania owłosienia urządzeniem Light Sheer Desire musi mieć świadomość, że pojawienie się obrzęku i zaczerwienienia jest naturalnym i czasowym efektem pozabiegowym. Objawy te znikają po kilku godzinach, a w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości należy skontaktować się z naszą Kliniką,
 2. Skórę po zabiegu należy traktować delikatnie: myć czystą wodą, nie używać detergentów, dezodorantów, perfum, antyperspirantów. Należy delikatnie osuszać ją ręcznikiem, nie trzeć oraz nie drażnić, Stosować chłodzący Bepanthen, a między zabiegami nawilżać skórę kremem Alantan Plus.
 3. W trakcie trwania całego cyklu zabiegów nie wolno stosować kremów z wit. A i C, retionoidami i kwasami owocowymi oraz preparatów złuszczających. Zabroniona jest także suplementacja lekami i ziołami światłoczułymi. Nie należy również wyrywać włosków pęsetą ani woskiem. W trakcie całej serii zabiegów koniecznie należy zrezygnować z opalania. Dopiero po 2 tygodniach po ostatnim zabiegu można bezpiecznie zażywać kąpieli słonecznych. Do 5 dni po zabiegu prosimy także nie korzystać z basenów, saun i gorących kąpieli ponieważ zwiększają one możliwość wystąpienia podrażnienia i dyskomfortu.

Najczęściej zadawane pytania


Czy depilacja laserowa boli?
Używany przez naszą Klinikę laser diodowy LightSheer Desire dla zwiększenia komfortu pacjenta został wyposażony w dwa rodzaje głowic. Większa o wielkości 22x35 mm. dzięki innowacyjnej technologii wykorzystującej system podciśnienia HIT znacząco przyspiesza cały proces. Odcinek skóry zostaje delikatnie zassany powodując redukcję przepływu krwi w danym miejscu. Dzięki temu wiązka laserowa może zadziałać szybciej. Mniejsza głowica (9x9 mm.) wyposażona jest w system chłodzenia i szkło szafirowe, które skutecznie redukują wszelki dyskomfort. Zabieg jest w zasadzie bezbolesny.
Czy włosy znikną raz na zawsze?
Już po trzecim zabiegu wykonanym laserem diodowym LightSheer Desire można zauważyć zmniejszenie ilości włosków, osłabienie ich i spowolnienie wzrostu. Dla uzyskania całkowicie gładkiej skóry, usługę należy powtórzyć kilkukrotnie, jednak w przeciwieństwie do innych metod depilacji i usług wykonywanych na słabej jakości sprzęcie, efekty utrzymują się na stałe. Włoski nie rozdwajają się, są znacznie słabsze i nie odrastają.
Dlaczego zabiegi trzeba powtarzać?
Powtarzanie zabiegu uzależnione jest od cyklu wzrostowego włosa. Trwałemu usunięciu ulegają jedynie włoski znajdujące się aktualnie w fazie aktywnego wzrostu, czyli te, widoczne pod skórą.
Jak długo trwa odstęp między jednym zabiegiem, a drugim?
Zabieg powtarzamy zwykle w odstępach 4-8 tygodniowych. Jest to uzależnione od depilowanej partii ciała oraz predyspozycji wosków do wzrostu. Włos poddany laserowemu usunięciu nie odrasta, natomiast aby zlikwidować pozostałe znajdujące się pod skórą, należy zaczekać aż pojawią się na zewnątrz.
Czy mogą wystąpić powikłania? Jakie?
Całkowicie normalne po zabiegu jest pojawienie się zaczerwienienia i obrzęku. Powinny one zniknąć po kilku godzinach, ale czasem utrzymują się do kilku dni. Niezwykle rzadko pojawiają się strupki, pęcherzyki i przebarwienia. Są one zwykle efektem nieprzestrzegania zaleceń przedzabiegowych.
Czy tylko ciemne włosy można usuwać?
Laser diodowy LightSheer Desire stworzony został w celu usuwania włosów ciemnych i szarych. Włosy siwe, rude i blond są przeciwwskazaniem do zabiegu depilacji.
Kiedy można wykonywać zabieg?
Stosując się do wyżej wymienionych zaleceń zabieg można wykonywać przez cały rok. Szczególną uwagę należy zwrócić jednak w miesiącach letnich na kwestię opalania. Skóra poddana promieniowaniu UV absolutnie nie nadaje się do przeprowadzenia zabiegu. Zalecamy w tym czasie korzystać z kremów z wysokimi filtrami UV i kategorycznie zrezygnować z solarium i samoopalacza. Przestrzeganie tych zasad zagwarantuje bezpieczeństwo i zminimalizowanie ryzyka występowania powikłań.
Jakie włosy najlepiej reagują na laseroterapię?
Na efekty laseroterapii ma wpływ zarówno kolor włosa, jak i kontrast między ich kolorem, a barwą skóry. Najlepsze efekty uzyskujemy na włosach czarnych i szarych oraz na jasnym odcieniu skóry (im większy kontrast, tym lepszy rezultat).
Dlaczego skóra nie powinna być opalona?
Skóra poddana promieniowaniu UV aktywnie produkuje melaninę, która jest również elementem budulca włosa. Jeśli naskórek będzie opalony, to pochłonie on zdecydowaną większość energii lasera. Skutkiem tego zabieg będzie mało skuteczny, a nawet może odprowadzić do poparzenia naskórka.
Skąd reklamy o możliwości wykonania zabiegów na skórze opalonej?
Zabieg wykonywany na skórze opalonej przynosi znacznie mniejsze rezultaty, ale jest możliwy. W takiej sytuacji należy odpowiednio dopasować moc lasera, aby nie wywołać podrażnień.
Jaki czas należy „zapuszczać” włosy do zabiegu?
Włosków nie trzeba „zapuszczać”. Wręcz przeciwnie. W dniu zabiegu należy je dokładnie zgolić. Na miesiąc przed zabiegiem należy jednak zrezygnować z usuwania owłosienia sposobami mechanicznymi (pęsetą, woskiem i depilatorem), a kremy do depilacji powinno się odstawić na tydzień przed wizytą.
Ile zabiegów jest potrzebnych?
Ilość zabiegów oraz widoczność ich efektów zależna jest od wielu czynników. Mają na to wpływ: gospodarka hormonalna, ilość, kolor oraz grubość włosa i barwa skóry. Nie bez znaczenia jest też część ciała, na której wykonujemy zabieg. Średnio wystarczy od 3 do 6 zabiegów wykonywanych w odstępach od 4 do 12tygodni, aby uzyskać pożądany efekt.
Dlaczego włosy bezpośrednio przed zabiegiem powinny być zgolone?
Rekomendujemy golenie włosków przed zabiegiem, ponieważ owłosienie wystające ponad strukturę skóry w kontakcie z laserem ulega spalaniu. To z kolei może prowadzić do nieprzyjemnych odparzeń naskórka oraz zużywania niepotrzebnie energii lasera. Laser rozproszy swoje działanie na wystającym włosku, a nie na tym, który znajduje się pod skórą.
Jak wygląda zabieg?
Na oczyszczoną i pozbawioną wystających włosów skórę przykłada się głowicę lasera i oddaje tzw. „strzał”. W tym momencie przez plamkę lasera wydostaje się wiązka światła uszkadzająca włos. Po chwili głowicę przykłada się w miejsce obok i powtarza czynność na wybranej partii ciała.
Jak długo trwa zabieg?
Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Czas jego trwania jest zależny od wielu czynników, ale uśredniając można powiedzieć, że: - górna warga – 3 minuty
- pachy – 5-10 minut
- bikini – 10-20 minut
- łydki – 20-30 minut
- całe nogi – 45-60 minut
- plecy – 20-30 minut
Jak będę wyglądać bezpośrednio po zabiegu?
Od razu po zabiegu widoczny jest rumień i delikatna opuchlizna, które ustępują zwykle po 2-3 godzinach. Taki efekt jest pożądany, ponieważ świadczy o prawidłowym wykonaniu zabiegu. Zaraz po usłudze można wrócić do codziennych obowiązków, natomiast należy odpowiednio dbać o skórę.
Czy można wykonać makijaż?
Do momentu zejścia zaczerwienienia i opuchlizny najlepiej zrezygnować z nakładania makijażu. Kolejnego dnia nie ma do tego żadnych przeciwwskazań.
Co dzieje się z włosami po zabiegu?
Włoski uszkodzone podczas zabiegu nadal pozostają w skórze. Po ok. 10 dniach przesuną się w górę na tyle, aby swobodnie wypaść. Od tego momentu skóra pozostaje gładka i przyjemna w dotyku, aż do czasu, w którym kolejne włosy nie przejdą do fazy wzrostu.
Kiedy efekty będą widoczne?
Widoczność efektów zwiększa się z zabiegu na zabieg. Po pierwszym razie można zauważyć redukcję owłosienia o ok 30-40% włosów. Już po trzecim zabiegu jest to aż 80-92%. Ilość pozostałego owłosienia, która nie wkroczyła w fazę anagenu (wzrostu) jest niewielka i są to włoski jasne, delikatne i cienkie, a za razem mało widoczne.