Depilacja laserowa

DEPILACJA LASEROWA LIGHTSHEER DESIRE TO INNOWACYJNA TECHNOLOGIA PRZEZNACZONA DO TRWAŁEGO USUWANIA OWŁOSIENIA


L aser diodowy LightSheer Desire stworzony przez firmę Lumenis jest jedną z najnowszych technologii stworzonych do skutecznego zwalczania owłosienia i jednocześnie najmocniejsze urządzenie z cenionej na całym świecie linii laserów LightSheer®.

Urządzenie LightSheer™ Desire posiada:
 • honorowany na całym świecie certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (Food and Drug Administration)
 • prestiżową nagrodę Złotego Laura Kosmetologii 2014 w kategorii „najlepsze urządzenie do trwałej depilacji owłosienia”
 • inne certyfikaty odpowiednich instytucji europejskich, w tym ISO 9001
Usługa w naszej klinice to gwarancja:

 • bezpieczeństwa
 • skuteczności
 • przystępności ceny
 • jakości zabiegów

Zalety lasera wynikają z jego konstrukcji i sposobu działania:


 • duża moc lasera zapewnia wysoką skuteczność
 • długi czas trwania impulsu przekłada się na precyzję depilacji
 • specjalny system chłodzenia ChillTip chłodzi depilowaną powierzchnię
 • opatentowany system podciśnienia HIT (High-Speed Integrated Technology) pozwala na bardzo szybką epilację
Laser diodowy LightSheer – bezpieczeństwo

Depilacja laserowa to bezpieczna i bezinwazyjna metoda usuwania zbędnego owłosienia. Wykwalifikowany personel Kliniki Urody Mona Lisa przeszedł specjalistyczne szkolenia i otrzymał certyfikaty uprawniające do wykonywania zabiegów z użyciem lasera. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w depilacji laserowej LightSheer.

Klinika Urody Mona Lisa jest autoryzowanym partnerem bezpiecznej depilacji firmy Coherent Polska

W celu zapewnienia jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa laser LightSheer Desire jest wyposażony w dwa rodzaje głowic zabiegowych, które sprawiają, że zabieg jest komfortowy. Duża głowica o wielkości 22x35mm dzięki unikalnemu, opatentowanemu systemowi podciśnienia HIT (High-Speed Integrated Technology) pozwala na bardzo szybką epilację dużych powierzchni zabiegowych, przy jednoczesnym wyeliminowanie dyskomfortu pacjenta. Mniejsza głowica lasera o wielkości 9×9 mm wyposażona jest w system chłodzenia i szkło szafirowe, które zapewniają komfort zabiegu i chłodzą skórę.

Laser LightSheer – doceniany na całym świecie

FDA to amerykańska agencja rządowa wchodząca w skład departamentu zdrowia i usług społecznych, odpowiedzialna za kontrolę żywności, suplementów diety, leków, kosmetyków, urządzeń medycznych i urządzeń emitujących promieniowanie, materiałów biologicznych i produktów krwiopochodnych w USA. Pozytywna opinia wydana przez FDA jest uznawana także poza USA za wyznacznik jakości i potwierdzenie niestwierdzenia negatywnego wpływu na zdrowie. Dzięki tym zaletom laser diodowy LightSheer został uznany za najlepsze urządzenie do laserowej depilacji na Kongresie Amerykańskiego Towarzystwa Dermatologicznego w San Francisco.
Laser LightSheer Desire gwarantuje:

 • wysoką skuteczność
 • pełną satysfakcję pacjenta
 • krótki czas zabiegów
 • komfortowe zabiegi
 • bezpieczeństwo

Przeciwwskazania bezwzględne:

 • ciąża
 • włosy: blond, rude, siwe
 • indywidualna terapia hormonalna (hormony fotouczulające, leczenie niepłodności)
 • fotodermatozy i choroby skóry, padaczka
 • bielactwo, łuszczyca
 • aktywna opryszczka
 • RZS, HIV, żółtaczka, choroby autoimmunologiczne
 • choroby nowotworowe
 • reticularis (marmurkowa skóra)
 • skłonność do bliznowców
 • skłonność do przebarwień (względnie, próba)

Przeciwwskazania czasowe:

 • aktywne infekcje skóry w obrębie zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze)
 • świeża opalenizna, skóra po zastosowaniu samoopalacza, skóra podrażniona
 • depilacja woskiem, pensetą, depilatorem (odstawić min. 4 tygodnie przed zabiegiem)
 • terapia miejscowa kremami z witaminą A, E i C, kwasami i lekami złuszczającymi
 • zioła fotouczulające (dziurawiec, nagietek, pokrzywa, skrzyp polny, herbatki Figura1 i Figura2)
 • leki światłouczulające (np. leki antydepresyjne, psychotropowe, sterydy, antybiotyki, tertacykliny)
 • leki przeciwbólowe w dniu zabiegu
 • choroby nowotworowe
 • reticularis (marmurkowa skóra)
 • terapia doustna retinoidami (Izotek)
 • niektóre suplementy diety, głównie na bazie ziół i witamin A, C, E
 • operacje i zabiegi w ciągu ostatnich 3 miesięcy
1

Przygotowanie do zabiegu:

 1. Skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie może być podrażniona ani sucha, antyperspirant typu etiaxil odstawiamy na 5 dni przed zabiegiem. Stosuj krem nawilżający Alantan Plus kilka dni wcześniej oraz między zabiegami.
 2. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji i zostawić obszar około 1 cm2 z włosami, umożliwi to ocenę barwy włosów.
 3. Przed każdym zabiegiem, włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechanicz¬ne) przez okres 4 tygodni. Można natomiast je golić, przycinać lub depilować odpowiednim kremem, choć ten ostatni sposób depilacji należy zakończyć tydzień wcześniej.
 4. Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne), Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed każdym zabiegiem. Preparaty o działaniu złuszczającym należy odstawić 1 tydzień wcześniej.
 5. Terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.
 6. Leki światlouwrażliwiające, suplementy diety i zioła o takim działaniu (dziura¬wiec, nagietek, skrzyp polny, pokrzywa, np.; herbata Figura 1, 2) wymagają odstawienia na 1 tydzień przed zabiegiem.
 7. Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. W szczególności zabieg jest możliwy 2 tygodnie po infekcji typu opryszczki wargowej lub płciowej.
 8. Aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa po insolacji naturalnej lub w solarium to minimum 4 tygodnie chyba, że osoba wykonująca zabieg zaleci inaczej.
 9. “Opalenizna” uzyskana w wyniku stosowania samoopalaczy (kremy, opalanie natryskowe) stanowi również przeciwwskazanie do zabiegu. Depilacja jest możliwa po jej ustąpieniu.
1

Zalecenia i postępowanie po zabiegu:

 1. Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry, które ustępują po kilku godzinach.
  W tym czasie należy skórę traktować delikatnie:
  – myć czystą wodą, nie używać detergentów, delikatnie osuszać, nie trzeć, nie drażnić
  – nie stosować dezodorantów i antyperspirantów (jeśli depilacja dotyczyła pach)
  – stosować preparaty chłodzące Bepanthen
 2. Nie wolno stosować:
  – leków i ziół uczulających na słońce
  – kosmetyków i leków złuszczających
  – kremów z witaminą A, C ani z kwasami w trakcie trwania całej kuracji
 3. Między zabiegami nie opalać się!!! Opalanie jest bezwzględnym przeciwwskazaniem w trakcie całej serii zabiegów i minimum 2 tygodnie po ostatnim zabiegu w serii. W tym okresie w miejscach narażonych na bezpośrednie działanie promieni UV konieczna jest fotoprotekcja (kremy z filtrami UV A i B, SPF 50)
 4. Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne), Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed każdym zabiegiem. Preparaty o działaniu złuszczającym należy odstawić 1 tydzień wcześniej.
 5. Nie wyrywać włosów woskiem ani pęsetą między zabiegami
 6. Nie korzystać z basenów, saun i gorących kąpieli do 5 dni po zabiegu ze względu na ryzyko podrażnienia skóry
 7. Między zabiegami nawilżamy skórę Alantan Plus krem
 8. W razie jakichkolwiek wątpliwości pozabiegowych konieczna jest konsultacja z gabinetem

Najczęściej zadawane pytania


Czy depilacja laserowa boli?
Laser diodowy LightSheer DESIRE™ jest wyposażone w dwa rodzaje głowic zabiegowych, które sprawiają, że zabieg jest praktycznie bezbolesny. Duża głowica o wielkości 22x35mm dzięki unikalnemu, opatentowanemu systemowi podciśnienia HIT™ (High-Speed Integrated Technology) pozwala na bardzo szybką epilację dużych powierzchni zabiegowych, przy jednoczesnym wyeliminowanie dyskomfortu pacjenta. Zassanie odcinka skóry powoduje redukcję przepływu krwi w leczonym obszarze, co pozwala na radykalne skrócenie czasu oddziaływania cieplnego wiązki laserowej. Mniejsza głowica lasera o wielkości 9×9 mm wyposażona jest w system chłodzenia, i szkło szafirowe, które zapewniają komfort zabiegu i chłodzą skórę.
Czy włosy znikną na zawsze?
Zabiegi depilacji laserowej wykonane laserem diodowym LightSheer® Desire™ min. 3 razy pozwalają na istotne zmniejszenie ilości włosów, ich osłabienie i spowolnienie wzrostu, jak również całkowite usunięcie. W przeciwieństwie do innych metod depilacji dostępnych na rynku LightSheer® Desire™ daje trwałe rezultaty. Laser nie powoduje negatywnych efektów jak rozdwajanie się włosa, jego wzmocnienie, czy też chwilowe uśpienie, które ma miejsce podczas zabiegów wykonywanych na azjatyckim sprzęcie o marnej jakości.
Dlaczego zabiegi trzeba powtarzać?
Konieczność powtarzania zabiegu wynika z cyklu wzrostowego włosa. Nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Naświetlić i przez to zlikwidować można tylko te włosy, które są w fazie aktywnego wzrostu, tzn. są widoczne ponad powierzchnią skóry.
Jak długo trwa odstęp między jednym zabiegiem, a drugim?
Jest to uzależnione od predyspozycji osobniczych i wybranych partii zabiegowych. Raz naświetlony włos nie odrasta, jednak włosy pozostające w czasie zabiegu w fazie uśpienia, tkwią w głębi skóry i nie można ich naświetlić. Wyrosną one w okresie ok. 4-8 tygodni i wtedy zabieg należy powtórzyć.
Czy mogą wystąpić jakieś powikłania? Jakie?
Po zabiegu zwykle występuje niewielkie zaczerwienienie skóry, które może utrzymywać się do paru dni. Objawy niepożądane (strupki, pęcherzyki, przebarwienia) zdarzają się niezwykle rzadko i są zazwyczaj wynikiem nieprzestrzegania przeciwwskazań do zabiegu.
Czy tylko ciemne włosy można usuwać?
Laser diodowy LightSheer® Desire™ z powodzeniem usuwa włosy ciemne i szare. Włosy siwe, rude i blond są przeciwwskazaniem do zabiegu depilacji.
Kiedy można wykonywać zabiegi?
Zabiegi depilacji laserowej można wykonywać przez cały rok. Szczególną uwagę należy zachować w okresie letnim, gdy skóra jest szczególnie narażona na promieniowanie UV. Należy pamiętać, że przed zabiegiem, w trakcie serii, jak i po ostatnim zabiegu trzeba stosować kremy z wysokimi filtrami UV oraz bezwzględnie zrezygnować z opalania i solarium. Skóra opalona jest skórą podrażnioną i nie nadaje się do przeprowadzenia zabiegów depilacji laserowej. Przestrzeganie zasad szczególnej ochrony przed promieniami UV zagwarantuje pełne bezpieczeństwo i zminimalizowanie ryzyka wystąpienia powikłań.
Jakie włosy najlepiej reagują na laseroterapię?
Włosy zawierające melaninę czyli barwnik (czarne, szare). Istotny jest również kolor skóry. Im jaśniejsza skóra i ciemniejsze włosy (większy kontrast) tym lepsze efekty.
Dlaczego skóra nie powinna być opalona?
Ponieważ opalanie pobudza wytwarzanie w naskórku melaniny. Laser działa na melaninę, ale pożądane jest, by była to melanina włosów. Jeśli po drodze światła laserowego pojawi się ten barwnik wcześniej – w naskórku (a włos leży głębiej) to znaczna część energii zostanie pochłonięta przez melaninę naskórka a nie włosa. Zabieg taki będzie mało skuteczny, a poza tym doprowadzi do oparzenia naskórka.
Skąd reklamy o możliwości wykonania zabiegów na skórze opalonej?
Bo tak naprawdę zabieg technicznie może być wykonany na skórze opalonej, ale energia użyta w jego trakcie będzie musiała zostać obniżona, aby nie wywołać oparzeń. Niższa energia oznacza mniejszą skuteczność w odniesieniu do włosów.
Jaki czas należy „zapuszczać” włosy do zabiegu?
Włosów wcale nie trzeba „zapuszczać”, należy jedynie zaprzestać ich mechanicznego wyrywania ze skóry na ok. miesiąc. Oznacza to, że nie wolno w tym czasie używać wosku, pęsety ani depilatora mechanicznego. Dozwolone jest golenie włosów i stosowanie kremów lub pianek depilacyjnych. Zdarza się, że pacjentki nie wytrzymują tak długiego okresu i przychodzą wcześniej, z niewielką ilością włosów. Należy liczyć się z nieco mniejszą skutecznością takiego zabiegu i ewentualną koniecznością wykonania większej ilości zabiegów.
Ile zabiegów jest potrzebnych?
Laserem diodowym LightSheer® Desire™ wykonuje się średnio od 3 do 6 zabiegów w odstępach czasowych od 4-12 tygodni w zależności od części ciała. Ilość zabiegów oraz ich efekt zależy od wielu czynników takich jak: gospodarka hormonalna, fototyp skóry, ilość, kolor oraz grubość włosów.
Dlaczego włosy bezpośrednio przed zabiegiem powinny być zgolone?
Ponieważ w trakcie zabiegu wystające ponad powierzchnię skóry włosy będą ulegały spaleniu, co może prowadzić do oparzeń naskórka. Poza tym zabieg taki będzie mniej skuteczny, ponieważ część energii emitowanej z lasera rozproszy się na odrośniętym fragmencie włosa a nie na tym, który jest głęboko w skórze, gdzie znajdują się również komórki odpowiadające za odrost włosa.
Jak wygląda zabieg?
W trakcie zabiegu na ogoloną i oczyszczoną skórę przykłada się głowicę lasera i oddaje tzw. „strzał”. W głowicy znajduje się tzw. plamka lasera (w przypadku lasera LightSheer® Desire™ są to okienka o wymiarach 9×9 mm lub 22×35 mm), przez które wydostaje się wiązka światła lasera. Głowicę przykłada się miejsce obok miejsca i poddaje się zabiegowi wybraną partię ciała.
Jak długo trwa zabieg?
Depilacja laserowa LightSheer® Desire™ może trwać od 3 minut do 45 minut na 1 partię, zależnie od rozmiaru powierzchni zabiegowej, np.: górna warga – 3 minut, pachy – 5-10 minut, bikini – 10-20 minut, łydki – 20-30 minut, całe nogi – 45-60 minut, plecy – 20-30 minut. Podany czas jest szacunkowy i może ulec zmianie.
Jak będę wyglądać bezpośrednio po zabiegu?
Bezpośrednio po zabiegu na skórze obecny jest rumień, który najczęściej ustępuje w 2-3 godziny po zabiegu. Dodatkowo w miejscach ujść włosów do skóry pojawia się drobny obrzęk okołomieszkowy. Jest to pożądana reakcja skóry, świadcząca o prawidłowym wykonaniu zabiegu. Zabiegi depilacji laserowej nie wyłączają z życia codziennego. Zaraz po zabiegu można powrócić do pracy, szkoły, itd
Czy można wykonać makijaż?
Bezpośrednio po zabiegu lepiej zrezygnować z wykonywania makijażu, aby nie podrażniać naskórka. Nie ma natomiast przeciwwskazań, aby umalować się następnego dnia, kiedy zejdzie zaczerwienienie.
Co dzieje się z włosami po zabiegu?
Uszkodzone w czasie zabiegu włosy nadal pozostają w skórze i przesuwają się w kierunku jej powierzchni, co może dawać wrażenie, że włosy wciąż rosną. W tym okresie, jeśli martwe włosy są szczególnie uciążliwe (są szorstkie i sztywne), można je ogolić. Niemniej wypadają one ze skóry po ok. 10 dniach. Skóra robi się gładka i taka pozostaje do momentu aż kolejne włosy przejdą z fazy spoczynku w fazę wzrostu.
Kiedy efekty będą widoczne?
Redukcja owłosienia obecna jest z zabiegu na zabieg. Przyjmuje się, że po pierwszym zabiegu nie odrasta ok. 30-40% włosów ciemnych (włosy anagenowe). Po trzech zabiegach ok. 80-92% (następna porcja włosów, które w międzyczasie wkroczyły w fazę anagenu). Niewielki, pozostały odsetek to włosy jaśniejsze, cieńsze, mniej widoczne. Pacjenci o włosach cieńszych lub nie w pełni ciemnych, muszą liczyć się ze słabszym efektem (przyczyną jest zbyt mała zawartość melaniny w mieszku). Włosy osłabione wcześniejszymi wielokrotnymi zabiegami depilacji: woskiem, pęsetą, depilatorami mechanicznymi mogą wymagać przeprowadzenia większej ilości zabiegów depilacji dla uzyskania lepszych wyników. Włosy jaśniejsze mogą zostać tylko przerzedzone.