strona główna
Depilacja laserowa
Depilacja laserowa przed i po
Laserowe usuwanie owłosienia
Depilacja laserowa przeciwskazania
Depilacja laserowa czesto zadawane pytania
Zamykanie naczynek
medycyna estetyczna
Kosmetyka
Cennik
Promocje
Oddziały
O nas
Kontakt
 

Button Dodaj Opinie

Depilacja w domu może być skuteczna? IPL nie gwarantuje oczekiwanych rezultatów

Zabiegi depilacyjne prowadzone w domowym zaciszu wydają się być coraz popularniejsze, chociaż nadal trudno uznać je za równie skuteczne w porównaniu do tych profesjonalnych, prowadzonych w fachowych gabinetach kosmetycznych. Czy depilację przy użyciu technologii IPL można rzeczywiście porównać do tradycyjnego lasera?

Usuwanie owłosienia lampą ksenonową IPL w domu

Za urządzenia powszechnie dostępne na polskim rynku, które pozwalają na ograniczenie nadmiernego owłosienia zapłacimy nawet kilkaset złotych, ale efekty jakich należy się spodziewać w porównaniu do lasera kosmetycznego są znacznie ograniczone.

Aparaty wykorzystujące technologię IPL za pomocą energii świetlnej, generują wysoką temperaturę, która z kolei jest przechwytywana przez pigment zawarty w mieszku włosowym, co z kolei doprowadza do jego uszkodzenia.

Stosunkowo najlepsze efekty uzyskają kobiety, których owłosienie ma kolor ciemniejszy - osoby o jasnym pigmencie włosków będą musiały liczyć się z mniejszą skutecznością i koniecznością częstszego powtarzania.

Narzędzia do stosowania w domu korzystają z technologii IPL, która jest z jednej strony bezpieczna dla samego użytkownika, ale jednocześnie nie pozwala na uzyskanie podobnych efektów do profesjonalnych laserów wykorzystywanych przez gabinety kosmetyczne. Można przyjąć, że rezultaty są tylko nieco lepsze niż w przypadku mechanicznych depilatorów - głównie ze względu na fakt, że włoski, które odrastają, nie wrastają pod naskórek.

Profesjonalny zabieg wykonany w gabinecie pozwala na trwałe pozbycie się problemu owłosienia

Całkowite pozbycie się owłosienia z wybranych części ciała gwarantuje tylko sprzęt, jakim dysponują profesjonalne gabinety kosmetyczne. Depilacja laserowa pozwala na uzyskanie satysfakcjonujących efektów już po około pięciu zabiegach w zależności od pigmentu mieszka włosowego.

Ze względu na znacznie silniejsze oddziaływanie, laser działa skuteczniej i pozwala na całkowite usunięcie mieszka.

Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia takiego zabiegu mogą być m.in. choroby skórne, ciąża, tatuaże oraz miejscowe znamiona.

Centrum Depilacji Laserowej

ul. Marcelińska 96c
60-324 Poznań